מהו צינור שרשורי ולמה הוא משמש

צינור שרשורי הוא צינור חשוב מאוד. הוא נקרא גם צינור ניקוז והוא למעשה צינור שמשתמשים בו לא מעט במבנים שונים. מכיוון שניקוז מהווה דבר חשוב מאוד, הרי שאין להקל ראש הן בבחירת הצינור השרשורי המתאים עבור בניית יחידת צנרת והן בכל הנוגע להטמנה של הצינור המדובר במעמקי האדמה. במאמר הבא תקבלו מידע אודות החשיבות של צינור שרשורי בין כל הצינורות האחרים המרכיבים צנרת וכן, היכן ניתן למצוא אותו וכיצד משתמשים בו.

 

צינור שרשורי – במה מדובר?

צינור שרשורי הוא צינור ניקוז הוא למעשה צינור מחורר. את הצינור המדובר טומנים עמוק באדמה והוא משמש לצורך הולכה של עודפי מים וכן לצורך דחייה שלהם מהמבנה. מי הקרקע מסתננים לתוך הצינור המדובר באמצעות החרירים שיש בדפנות שלו והם נעים בתוכו לכיוון נקודת מוצא מתוכננת. שיטת הניקוז המדוברת מונעת היאספות של מי תהום באזור שבו מצוי הצינור.

כדי לסכל סתימה, הצינור המדובר יהיה כרוך בבד מסנן אשר מאפשר חדירה של מים ומעכב את הסתימה של החרירים ושל הצינור מהאדמה. על הצינור שוכב בתוך שכבה של חצץ שגם היא כרוכה ביריעה. צינורות ניקוז תת קרקעיים עשויים ממגוון של חומרים וזאת בהתאם לזן של האדמה וכן בהתאם לעומס שעלול להיווצר מעל הצנרת.

 

למה דווקא צינור שרשורי לניקוז?

הצינור הנפוץ ביותר עבור ניקוז מכונה כאמור צינור שרשורי לניקוז. הוא קרוי כך בהתאם למילה שרשרת וזאת בשל העובדה שהוא מתאפיין בנוחות שלו בכל הנוגע להטמנה שלו בשטח וכן בכושר הגמישות שלו. הצינור המדובר הוא בעל יתרונות רבים שהופכים אותו להיות מתאים לעבודת הניקוז על פני כל צינור אחר. הוא מיועד לתנאים תת קרקעיים, הוא אלסטי, הוא קל לעבודה והוא מותאם לניקוז הגשמים בצורה הטובה ביותר. לרוב עבור ניקוז מי גשם יתאים צינור שרשורי בקוטר 4 צול כאשר ישנם צינורות עם קוטר גדול יותר שמגיעים גם ל-10 צול, אך היתרון של הצינור בגודל 4 צול הוא שניתן להטמין אותו בצורה קלה ונוחה.

 

כיצד הצינור השרשורי פועל לצורך ניקוז מי הגשמים?

המים אשר זורמים על פני הקרקע, מובלים בצינור הניקוז של מי הגשמים לכיוון המערכת של הניקוז העירונית וזאת בהתאם למסלול את השטח וכן בהתאם להוראות של איש המקצוע שתכנן את הצינור המדובר. במקרה הצורך המים יגררו לבול חלחול מיוחד.

כדי להטמין את הצינור המדובר בצורה הטובה ביותר על מנת שהוא יבצע את תפקידו בצורה יעילה יש לחפור באדמה בעומק ובשיפוע לכיוון שמעוניינים בו. בכל קרקע חופרים בצורה שונה וזאת בהתאם לסוג שלה ובהתאם להוראות של המהנדס. לאחר החפירה מטמינים את הצינור והחצץ וממלאים שוב את חלקה העליון של החפירה באדמה שטמונה באזור או באדמה שהיא מחלחלת. הכל צריך להיות בהתאם לייעוץ מקצועי של מהנדס קרקעות.

על מנת שהצינור ימלא את תפקידו בצורה הטובה ביותר, אין ספק שלא כדאי לבחור אותו באופן עצמאי וכן בהחלט לא כדאי להטמין אותו באדמה באופן עצמאי, אלא, יש לבחור באיש מקצוע המומחה בתחום שיסייע לכם בבחירת הצינור בהתאם לצורך ובהתאם לנתוני השטח השונים וכמובן, במהנדס מקצועי שיבצע את תכנית ההטמעה של הצינור בצורה הנכונה.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

"הבונים"

"הבונים" הינה חברה לבנייה קלה הפועלת כבר למעלה מ-12 שנה בתחום והובילה כבר אלפי פרויקטים מוצלחים.

הצוות שלנו מונה את המהנדסים הטובים בתחום , הפועלים החרוצים ביותר שיש להשיג בשוק ובעיקר איכות עבודה ללא פשרות.

שנכנסו לתחום הזה מטרתנו הייתה להוזיל את כל ענף הבנייה בישראל , באמצעות בנייה קלה ניתן להוזיל כמעט כל פרויקט בעקבות חסכון ענק בעלויות ובזמן המחירים לצרכן יורדים באופן אוטומטי ואיכות המוצר אינה נפגעת ואפילו משתפרת.

אנו שמחים לשרת אתכם בנאמנות כבר 12+ שנים ומקווים להמשיך ולשנות את תחום הבנייה בישראל כך שיהיה נגיש לכולם.

שיטת בנייה חדשנית ! חסכון ענק בעלויות !

קבלן איטום גגות
כל מה שחשוב לדעת על איטום גגות

 איטום גגות הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בתחזוקת מבנים, הן עבור בתים פרטיים והן עבור בנייני מגורים ומסחר. גג לא מאוטם כראוי עלול לגרום לנזקי רטיבות חמורים, ולפגוע בשלמות המבנה כולו. לכן, חשוב להבין את הנושא לעומק ולבחור בפתרונות האיכותיים ביותר.

יועצי נדל"ן
נקודות חשובות כשפונים ליועצי נדלן

יועצי נדל"ן ממלאים תפקיד חיוני בשוק הנדל"ן, ומציעים תובנות חשובות, מומחיות והכוונה לאנשים ולעסקים המעוניינים לקנות, למכור או להשקיע בנדל"ן. בין אם אתם רוכשי דירה בפעם הראשונה, משקיעים ותיקים או יזמים המבקשים ייעוץ אסטרטגי, פנייה ליועצי נדל"ן יכולה לספק לכם את התמיכה והידע הנדרשים כדי לנווט בעולם המורכב של עסקאות נדל"ן. כאשר פונים ליועצי נדל"ן, יש לקחת בחשבון מספר נקודות חשובות כדי להבטיח שותפות פורייה ומוצלחת.

קבלן איטום גגות
מתי הכי נכון לעשות איטום גגות?

איטום גגות הוא משימת תחזוקה חיונית שעוזרת להגן על הרכוש שלך מפני נזקי מים, נזילות ובעיות מבניות. לדעת מתי הזמן הטוב ביותר לבצע איטום גגות, תוכל להבטיח שהעבודה תתבצע ביעילות ושהגג שלך יישאר במצב מעולה לאורך שנים. בין אם אתם שוקלים איטום גג חדש או איטום מחדש של גג קיים, לתזמון יש תפקיד מרכזי בהצלחת תהליך האיטום.