ממונה או יועץ בטיחות – מה ההבדל?

רוצה לוודא שנושא הבטיחות בארגון מנוהל כראוי ועל הצד הטוב ביותר בעסק או בארגון? מה ההבדל בין יועץ בטיחות ובין ממונה בטיחות בעבודה, ומתי יש צורך בכל אחד מהם? מה צריך לדעת לפני שמבצעים את הבחירה ביניהם? הכנו לך כתבה קצרה וקולעת שתעשה קצת סדר.

ההבדל בין יועץ וממונה בטיחות בעבודה

יש הבדל גדול בין יועץ וממונה בטיחות בעבודה. יועץ הבטיחות נשכר באופן פרטי על ידי המעסיק ולשם צרכיו ורצונו ומתוך הצורך לספק בטיחות מרבית בעבודה, ממונה הבטיחות בעבודה ממונה על ידי המעסיק מתוך הוראות החוק שקובעות כי עליו לשכור את שירותיו. מדובר על הבדל גדול, שכן מי שיבחר שלא לשכור שירות של יועץ בטיחות והוא לא חייב בכך, לא לוקח שום סיכון, מי שלא ימנה ממונה בטיחות בעבודה עובר על החוק.

תפקידו של ממונה הבטיחות

ממונה הבטיחות בעבודה אחראי על כל הנושאים הקשורים לקשר הישיר והעקיף בין הגורם האנושי ותהליכי העבודה השונים. בכל מפעל ועסק ישנן תקנות מחייבות על פי החוק ועל פי הסיכון בעבודה, כך שלמשל בקניון לא יהיו אותם צרכים כמו שיהיו במפעל בו ישנם חומרים כימיים וכדומה.

על ממונה בטיחות בעבודה אחריות רבה לתהליכים רבים בארגון, במפעל או בעסק. ממונה הבטיחות יכין תוכנית מפורטת וספציפית לארגון, כולל הליכים לצמצום תאונות עבודה, הדרכה לעובדים ובדיקה מקיפה לעובדים ולהכשרות שלהם בתחומים שונים – למשל בהפעלת מכונות שונות, בעבודה עם חומרים מסוכנים ועוד. הממונה יבצע בדיקות תקופתיות כדי לוודא שהארגון או העסק אכן עומדים בתנאים, הוא יבצע סקר סיכונים ויישם את הדרכות הסיכונים למול העובדים השונים. הממונה יכין תיק מפעל עבור הרשויות, כמו כן הוא יהיה אחראי על תיק שטח, על הקמה של ועדת בטיחות, על תוכנית ניהול תחום הבטיחות והוצאת היתר רעלים במידה ויש בכך צורך. הוא יבצע הדרכות שוטפות לעובדים השונים בנושאי בטיחות ויכין תוכנית חירום מפורטת. עוד תחת אחריותו וידוא כי לעובדים מבוצעות בדיקות רפואיות תקופתיות בנושאי רעש, רעלי וכדומה.

כיצד בוחרים ממונה בטיחות?

כדאי לבחור ממונה בטיחות לו ניסיון רב במגוון תחומים, וכמובן בעסק או בארגון הספציפי אליו יש בו צורך. השירות צריך לכלול זמינות מלאה לאירועי בטיחות שונים, נוחות תפעולית אותה הוא מיישם מול העובדים, לקיחת אחראיות מלאה על נושאי בטיחות, כולל הדרכות והכנת תוכניות חירום למקום העבודה. עליו להיות ייצוגי, שירותי וכמובן עם המלצות רבות כדי להבטיח שנושא הבטיחות נמצא בידיים טובות.

לסיכום, עבודתו של יועץ בטיחות שונה מעבודתו של ממונה על תחום הבטיחות, אך שניהם עוסקים בתחום דומה. ההמלצה היא לבחור באנשי מקצוע מן השורה הראשונה, לא להתפשר על טיב השירות ולוודא כי הנהלים מתמלאים בדיוק על פי הוראות החוק.

אז מה היה לנו בכתבה:

"הבונים"

"הבונים" הינה חברה לבנייה קלה הפועלת כבר למעלה מ-12 שנה בתחום והובילה כבר אלפי פרויקטים מוצלחים.

הצוות שלנו מונה את המהנדסים הטובים בתחום , הפועלים החרוצים ביותר שיש להשיג בשוק ובעיקר איכות עבודה ללא פשרות.

שנכנסו לתחום הזה מטרתנו הייתה להוזיל את כל ענף הבנייה בישראל , באמצעות בנייה קלה ניתן להוזיל כמעט כל פרויקט בעקבות חסכון ענק בעלויות ובזמן המחירים לצרכן יורדים באופן אוטומטי ואיכות המוצר אינה נפגעת ואפילו משתפרת.

אנו שמחים לשרת אתכם בנאמנות כבר 12+ שנים ומקווים להמשיך ולשנות את תחום הבנייה בישראל כך שיהיה נגיש לכולם.

שיטת בנייה חדשנית ! חסכון ענק בעלויות !

יועצי נדל"ן
נקודות חשובות כשפונים ליועצי נדלן

יועצי נדל"ן ממלאים תפקיד חיוני בשוק הנדל"ן, ומציעים תובנות חשובות, מומחיות והכוונה לאנשים ולעסקים המעוניינים לקנות, למכור או להשקיע בנדל"ן. בין אם אתם רוכשי דירה בפעם הראשונה, משקיעים ותיקים או יזמים המבקשים ייעוץ אסטרטגי, פנייה ליועצי נדל"ן יכולה לספק לכם את התמיכה והידע הנדרשים כדי לנווט בעולם המורכב של עסקאות נדל"ן. כאשר פונים ליועצי נדל"ן, יש לקחת בחשבון מספר נקודות חשובות כדי להבטיח שותפות פורייה ומוצלחת.

קבלן איטום גגות
מתי הכי נכון לעשות איטום גגות?

איטום גגות הוא משימת תחזוקה חיונית שעוזרת להגן על הרכוש שלך מפני נזקי מים, נזילות ובעיות מבניות. לדעת מתי הזמן הטוב ביותר לבצע איטום גגות, תוכל להבטיח שהעבודה תתבצע ביעילות ושהגג שלך יישאר במצב מעולה לאורך שנים. בין אם אתם שוקלים איטום גג חדש או איטום מחדש של גג קיים, לתזמון יש תפקיד מרכזי בהצלחת תהליך האיטום.

בריכה
בריכה בבניה קלה – המדריך המלא

בניית בריכה בגינה שלך יכולה להיות הגשמת חלום, אבל זה גם יכול להיות מאמץ יקר. עם זאת, עם חומרי בנייה קלים, אתה יכול ליצור בריכה יפה ופונקציונלית בשבריר מהעלות. במדריך זה נחקור את תהליך בניית בריכה בעלות נמוכה באמצעות חומרים קלים כגון עץ.

שער
7 הגורמים המובילים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת שערים חשמליים

כשמדובר בשיפור האבטחה והנוחות של הנכס שלך, שערים חשמליים הם בחירה פופולרית. עם מגוון אפשרויות הקיימות בשוק, חיוני לקחת בחשבון מספר גורמים לפני קבלת החלטה. להלן 7 הגורמים המובילים שיש לקחת בחשבון בבחירת שערים חשמליים: