מה תפקידם של מפוחים תעשייתיים

תעשיות ברחבי העולם מתפתחות ומתחדשות ללא הרף כדי לספק מענה לצרכים המשתנים והרבים של האוכלוסייה והציבור, באמצעות שיפור והגברת הליכי ייצור במגוון ענפים. לצד היתרונות שבשיפור הליכי ייצור, גידול חקלאי, בנייה ואחרים,  ענפים אלו אחראים על שחרור של מזהמים רבים לאוויר, פגיעה באיכות הסביבה ובבריאות הציבור. במטרה לאזן בין הצרכים הללו ולהגן על הסביבה, קבע המחוקק חוקים ותקנות המחייבים את המפעלים והתעשיות השונות בנקיטת פעולות ושימוש במערכות סינון אוויר, בהתאמה לסוג הזיהום ולהיקף הפעילות. 

מהם מפוחים וכיצד הם משפיעים על תהליך סינון המזהמים מן האוויר

מפוחים ממלאים תפקיד מכריע בפעולת סינון האוויר כחלק ממערכות סינון אוויר המספקות סינון ויצירת תחלופה של אוויר נקי, ומניעת שחרור מזהמים לאוויר הפתוח ולסביבת העבודה. תפקידם העיקרי של מפוחים הוא לינוק את האוויר הנגוע בזיהומים בהיקף גבוה, להעביר אותו דרך מסננים הלוכדים ומסירים חלקיקי זיהום בהתאמה לסוג וממאפייני הגורם המזהם, ולשחרר אוויר נקי לחלל. ישנם סוגים שונים של מפוחים המשמשים כחלק ממערכות סינון אוויר, בניהם מפוחים תעשייתיים צנטריפוגליים ומפוחים ציריים.

כיצד פועלים סוגי המפוחים השונים

ניתן לחלק את המפוחים למספר קבוצות, בניהן: מפוחים תעשייתיים אל מול מפוחים לשימוש מקומי ומוגבל יותר, כאשר המפוחים התעשייתיים מספקים הן עוצמה ויכולות יניקה ושחרור של אוויר בהיקף גבוה ובזמן קצר, והן התאמה למזהמים המאפיינים תעשיות דוגמת גזים, שומנים ומזהמים נוספים.  המפוחים מן הסוגים האחרים שאינם תעשייתיים, מותאמים למבנים בהם קיים אוויר דחוס, תחלופת אוויר מוגבלת, ללא תעשייה והגדרות זיהום. 

החלוקה הנוספת תתייחס לאופן הדחיסה ושחרור האוויר, וכוללת:

מפוחים צנטריפוגליים: מפוחים אשר משתמשים בכוח צנטריפוגלי סיבובי בכדי ליצור זרימת אוויר, והם משמשים בדרך כלל ביישומים הדורשים תנועת אוויר בלחץ גבוה. 

מפוחים ציריים: לעומת המפוחים הצנטריפוגליים, המפוחים הציריים עושים שימוש בזרימת האוויר שנוצרת באמצעות פעילות של המפוח על גבי ציר, ליצירת זרימת אוויר נקי המשתחרר בקו ישר קדמי. מפוחים אלו מתאימים ליישומים הדורשים תנועת אוויר בנפח גבוה ובלחץ נמוך. 

לכל סוג של מפוח ישנם יתרונות, והבחירה בהם מתבצעת בהתאם לדרישות הספציפיות של התעשייה וסוג המזהמים שהיא נוטה לייצר.

התאמת סוג המפוח לתעשייה ולמזהמים

במטרה להביא לסינון אוויר יעיל ולסילוק חלקיקים מזהמים מן האוויר בצורה אופטימלית, כמו גם בכדי להבטיח את תקינות ועמידות מערכת האוורור, קיימת חשיבות גדולה בהתאמת המפוח לסוג הזיהום המאפיין את התעשייה. 

בחירת המפוח תלויה בגורמים שונים בניהם סוג וריכוז המזהמים, דרישות זרימת האוויר ומאפייני ומיקום חלל העבודה.

טיפול באבק דורש מפוחים המסוגלים לזרימת אוויר בנפח גבוה ובלחץ נמוך כדי ללכוד ולהסיר חלקיקי אבק ביעילות מהאוויר. לעומת זאת, טיפול בעשן או במזהמי שמן עשוי לדרוש מפוחים בעלי יכולת התמודדות עם טמפרטורה גבוהה וכימיקליים. 

במטרה להתאים את המערכת הן לצרכי הסינון, לבטיחות העובדים והסביבה והן לדרישות החוק,  חשוב לתכנן וליישם מערכות סינון אוויר תעשייתיות אל מול מומחים בתחום, להקפיד על בחירת המפוח המתאים ביותר לצרכי התעשייה והסביבה, למקם את המערכות והמפוחים באזורים המתאימים בשילוב עם התקנה מקצועית ומבוקרת.

אז מה היה לנו בכתבה:

"הבונים"

"הבונים" הינה חברה לבנייה קלה הפועלת כבר למעלה מ-12 שנה בתחום והובילה כבר אלפי פרויקטים מוצלחים.

הצוות שלנו מונה את המהנדסים הטובים בתחום , הפועלים החרוצים ביותר שיש להשיג בשוק ובעיקר איכות עבודה ללא פשרות.

שנכנסו לתחום הזה מטרתנו הייתה להוזיל את כל ענף הבנייה בישראל , באמצעות בנייה קלה ניתן להוזיל כמעט כל פרויקט בעקבות חסכון ענק בעלויות ובזמן המחירים לצרכן יורדים באופן אוטומטי ואיכות המוצר אינה נפגעת ואפילו משתפרת.

אנו שמחים לשרת אתכם בנאמנות כבר 12+ שנים ומקווים להמשיך ולשנות את תחום הבנייה בישראל כך שיהיה נגיש לכולם.

שיטת בנייה חדשנית ! חסכון ענק בעלויות !

יועצי נדל"ן
נקודות חשובות כשפונים ליועצי נדלן

יועצי נדל"ן ממלאים תפקיד חיוני בשוק הנדל"ן, ומציעים תובנות חשובות, מומחיות והכוונה לאנשים ולעסקים המעוניינים לקנות, למכור או להשקיע בנדל"ן. בין אם אתם רוכשי דירה בפעם הראשונה, משקיעים ותיקים או יזמים המבקשים ייעוץ אסטרטגי, פנייה ליועצי נדל"ן יכולה לספק לכם את התמיכה והידע הנדרשים כדי לנווט בעולם המורכב של עסקאות נדל"ן. כאשר פונים ליועצי נדל"ן, יש לקחת בחשבון מספר נקודות חשובות כדי להבטיח שותפות פורייה ומוצלחת.

קבלן איטום גגות
מתי הכי נכון לעשות איטום גגות?

איטום גגות הוא משימת תחזוקה חיונית שעוזרת להגן על הרכוש שלך מפני נזקי מים, נזילות ובעיות מבניות. לדעת מתי הזמן הטוב ביותר לבצע איטום גגות, תוכל להבטיח שהעבודה תתבצע ביעילות ושהגג שלך יישאר במצב מעולה לאורך שנים. בין אם אתם שוקלים איטום גג חדש או איטום מחדש של גג קיים, לתזמון יש תפקיד מרכזי בהצלחת תהליך האיטום.

בריכה
בריכה בבניה קלה – המדריך המלא

בניית בריכה בגינה שלך יכולה להיות הגשמת חלום, אבל זה גם יכול להיות מאמץ יקר. עם זאת, עם חומרי בנייה קלים, אתה יכול ליצור בריכה יפה ופונקציונלית בשבריר מהעלות. במדריך זה נחקור את תהליך בניית בריכה בעלות נמוכה באמצעות חומרים קלים כגון עץ.

שער
7 הגורמים המובילים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת שערים חשמליים

כשמדובר בשיפור האבטחה והנוחות של הנכס שלך, שערים חשמליים הם בחירה פופולרית. עם מגוון אפשרויות הקיימות בשוק, חיוני לקחת בחשבון מספר גורמים לפני קבלת החלטה. להלן 7 הגורמים המובילים שיש לקחת בחשבון בבחירת שערים חשמליים: