למה חשוב לוודא כיול מדויק בענף הבנייה

 

כלל מפתח בענף הבנייה הוא היצמדות לתוכנית האדריכלית וביצוע של כל התהליכים באופן קפדני, תוך שימוש בחומרי בנייה תקניים בלבד. אחת הדרכים להבטיח זאת היא באמצעות ביצוע כיול למכשירים השונים שבהם נעשה שימוש במהלך העבודות. על כיול ציוד בענף הבנייה, נרחיב בשורות שלפניכם.

מה זה בעצם כיול?

כיול מהווה בדיקה מאוד חשובה שנועדה לוודא כי הקריאות המתקבלות ממכשירי מדידה שונים אכן מדויקות ותואמות למציאות. אם למשל ניקח משקל ונניח עליו משקולת של 5 ק"ג והמכשיר עצמו ייתן קריאה של 5.5 ק"ג, הרי שהמידע שיהיה בידינו לגבי המשקולת הזאת יהיה מוטעה ונקבל החלטות שאינן טובות ללא ידיעתנו. כיול מכשירים נדרש במגוון רחב של תחומים, לא רק במחקר ורפואה אלא גם בענף הבנייה, שם מתבצעות כל מיני בדיקות שמחייבות קבלה של ערכים מדויקים, מאחר ועל פיהן יתקבלו החלטות הבנייה הסופיות.

כיול מכבשים

אחד הכלים שחייב לעבור כיול בענף הבנייה הוא המכבש. כלי זה משמש לבדוק סוגי בטון מבחינת חוזק ועמידה בתקנים מחמירים. האלמנטים שעוברים את הבדיקה הם בין היתר שלד המבנה, רצפת ותקרת ממ"ד, תקרת קומת קרקע ועוד. הבדיקה מתבצעת על ידי הוצאת קוביית בטון בממדים של 10X10 סנטימטרים, אותה מעמידים במבחן חוזק בתוך המכבש. המכבש מפעיל לחץ על הקובייה ונרשמים הלחצים השונים עד שהקובייה מתעוותת ונשברת. כעת אתם יכולים להבין למה חשוב לכייל מכבשים לבדיקת בטון. מספיק שאחד המכבשים לא יהיה מכויל ואז הוא לא יציג ערכים אמיתיים, העבודות יתבססו על בדיקות שגויות והדבר עלול לגרום לחוסר יציבות של המבנה, קריסה ואסון.

דריכת כבלים

עוד אלמנט שחייב לעבור כיול הוא מכונות כבלים. בשביל מה צריך אותן? הבטון אומנם ידוע בתכונותיו לשאת משקלים גדולים לאורך זמן, אך בכל מה שקשור למתיחה שלו הוא אינו מצטיין וזקוק לחיזוק שיסייע לו לא להישבר ולקרוס בעת מתיחה חזקה. עושים זאת באמצעות שילוב של קורות פלדה בתוך הבטון שאותן מותחים והן אלו שמעניקות יציבות מוגבלת ללחצי מתיחה. המתיחה עצמה נקראת "דריכה" והיא מבוצעת בצורה טרומית או באתר עצמו וזאת על ידי כבלים מיוחדים שמותחים את הקורות בכוח הנכון, כפי שנקבע על ידי המהנדס. כיול מכונות לדריכת כבלים הינו חשוב ביותר על מנת שכוח המתיחה יהיה תואם למה שהתכוון המהנדס, אחרת, המבנה כולו בסכנת קריסה.

מכונות שליפה

על מנת לבחון את איכות החיבור בין בטון לאלמנטים שונים שיושמו בתוכו (למשל, ברגים) יש להשתמש במה שקרוי "מכונת שליפה", שלמעשה מעניקה ערך מספרי של כמה כוח נדרש להוצאתם. בדיקה זו משמשת כחלק מתהליכי בנייה שונים ומחייבת עמידה בתקנים. כיול מכונות שליפה נדרש על מנת לספק את הערך האמיתי של מידת חוזק העיגון לבטון, כאשר סטייה מהערך האמיתי משמעותה שברגע האמת האלמנט יכול להישלף החוצה גם בהפעלת כוחות נמוכים יותר ולגרום לכשל מסוכן.

מכל הסיבות שלעיל, יש לבצע כיול ציוד בענף הבנייה באופן מסודר וקבוע וכמובן, במעבדות מוסמכות בלבד. עוד מידע באתר הבא.

 

 

אז מה היה לנו בכתבה:

"הבונים"

"הבונים" הינה חברה לבנייה קלה הפועלת כבר למעלה מ-12 שנה בתחום והובילה כבר אלפי פרויקטים מוצלחים.

הצוות שלנו מונה את המהנדסים הטובים בתחום , הפועלים החרוצים ביותר שיש להשיג בשוק ובעיקר איכות עבודה ללא פשרות.

שנכנסו לתחום הזה מטרתנו הייתה להוזיל את כל ענף הבנייה בישראל , באמצעות בנייה קלה ניתן להוזיל כמעט כל פרויקט בעקבות חסכון ענק בעלויות ובזמן המחירים לצרכן יורדים באופן אוטומטי ואיכות המוצר אינה נפגעת ואפילו משתפרת.

אנו שמחים לשרת אתכם בנאמנות כבר 12+ שנים ומקווים להמשיך ולשנות את תחום הבנייה בישראל כך שיהיה נגיש לכולם.

שיטת בנייה חדשנית ! חסכון ענק בעלויות !

יועצי נדל"ן
נקודות חשובות כשפונים ליועצי נדלן

יועצי נדל"ן ממלאים תפקיד חיוני בשוק הנדל"ן, ומציעים תובנות חשובות, מומחיות והכוונה לאנשים ולעסקים המעוניינים לקנות, למכור או להשקיע בנדל"ן. בין אם אתם רוכשי דירה בפעם הראשונה, משקיעים ותיקים או יזמים המבקשים ייעוץ אסטרטגי, פנייה ליועצי נדל"ן יכולה לספק לכם את התמיכה והידע הנדרשים כדי לנווט בעולם המורכב של עסקאות נדל"ן. כאשר פונים ליועצי נדל"ן, יש לקחת בחשבון מספר נקודות חשובות כדי להבטיח שותפות פורייה ומוצלחת.

קבלן איטום גגות
מתי הכי נכון לעשות איטום גגות?

איטום גגות הוא משימת תחזוקה חיונית שעוזרת להגן על הרכוש שלך מפני נזקי מים, נזילות ובעיות מבניות. לדעת מתי הזמן הטוב ביותר לבצע איטום גגות, תוכל להבטיח שהעבודה תתבצע ביעילות ושהגג שלך יישאר במצב מעולה לאורך שנים. בין אם אתם שוקלים איטום גג חדש או איטום מחדש של גג קיים, לתזמון יש תפקיד מרכזי בהצלחת תהליך האיטום.

בריכה
בריכה בבניה קלה – המדריך המלא

בניית בריכה בגינה שלך יכולה להיות הגשמת חלום, אבל זה גם יכול להיות מאמץ יקר. עם זאת, עם חומרי בנייה קלים, אתה יכול ליצור בריכה יפה ופונקציונלית בשבריר מהעלות. במדריך זה נחקור את תהליך בניית בריכה בעלות נמוכה באמצעות חומרים קלים כגון עץ.

שער
7 הגורמים המובילים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת שערים חשמליים

כשמדובר בשיפור האבטחה והנוחות של הנכס שלך, שערים חשמליים הם בחירה פופולרית. עם מגוון אפשרויות הקיימות בשוק, חיוני לקחת בחשבון מספר גורמים לפני קבלת החלטה. להלן 7 הגורמים המובילים שיש לקחת בחשבון בבחירת שערים חשמליים: