אדריכלות חוץ בתים פרטיים

גינה או חצר פרטית נחשבת לחלק בלתי נפרד מהבית עצמו ועיצובו. כשמתכננים את החצר נלקחים בחשבון אלמנטים שונים של עיצוב אשר מתקשרים עם סגנון עיצוב הבית הכולל. החצר היא המשך העיצוב של הבית רק באלמנטים של חוץ, כאשר נלקחים בחשבון נושאים כמו שמירה על הפרטיות, אסתטיקה וכמובן הנאה ונוחות. 

מהי אדריכלות חוץ ובמה היא מתבטאת בתכנון בתים פרטיים?

אדריכלות חוץ מתייחסת לכל האלמנטים החיצוניים של חצר הבית, תוך מחשבה מעמיקה על עיצוב הפנים. הגוונים וסגנון העיצוב ישפיעו על קו המחשבה, אך תוך יצירתיות ומבט אל החוץ והצרכים בו. במיוחד בגינות קדמיות עיצוב החוץ בא לידי ביטוי אך לא רק, בבתים פרטיים החצר הנה חלק בלתי נפרד מהבית, הקונספט העיצובי צריך להיות דומה ולשדר את מהות העיצוב בבית וכל זאת תוך התאמות בכל אספקט של הגינה – מהתאורה ועד לריהוט ואפילו בשביל הגישה. 

עיצוב חוץ

תחום אדריכלות החוץ מתייחס לכל אלמנט בחצר הבית, בגינה ובמרפסת. הוא כולל את כל המעטפת החיצונית של הבית, כולל תאורה, חיפוי הבית החיצוני וכמובן שער הכניסה לחצר. הוא כולל את תכנון שביל הגישה, החניה, תכנון המרפסת ופינות ישיבה בחצר, תכנון הגינה ובחירת הצמחייה מהפרח ועד לעצים תוך מחשבה על צבעים, צל, נוחות גינון ועוד. כמובן שהתכנון כולל את פינות הישיבה ועיצובן, בחירת דק מתאים ותכנון מגרשי משחקים לילדים, תכנון בריכות פרטיות, תכנון מגרשי ספורט ועיצוב מטבחי חוץ ופינות אוכל חיצונית. בתחום עיצוב בתי יוקרה המטרה הנה ליצור חצר יפה ומעוצבת המתכתבת עם עיצוב הבית אך גם משרתת את כל צרכי בני הבית. 

טיפים שימושיים להתאמת אדריכלות החוץ לעיצוב הפנים בבית? 

חיבור הפנים עם החוץ נוצר מתוך מלאכת מחשבת מעמיקה שמטרתה לחבר באופן מדויק את החצר עם הבית. כיצד עושים זאת? להלן כמה טיפים שימושיים שיסייעו להשיג את המטרה: 

  • עבדו עם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, הן בעיצוב החצר והן בעיצוב הפנים בבית. אלה לא חייבים להיות המתכננים של הבית אך עם הניסיון המתאים המתכננים יוכלו להפיק מהחצר ומהבית את המרב. מומלץ לבחור באנשי מקצוע להם ניסיון בתחומי עיצוב מגוונים, כאלה שיודעים לקחת חלל ולהפוך אותו לפונקציונלי וייחודי, כאלה שגם יודעים לתת את המגע האישי שלהם שהופך את החוץ והפנים יוצאי דופן תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים. 
  • בחרו בצוות מקצועי בתחום הגינון – החל משלב ההקמה של תכנון הגינה ועד שלב התחזוקה השוטפת ותכנון הפונקציונליות בגינה. הגינה צריכה להיות ירוקה, צבעונית ופורחת כל השנה, אך היא גם צריכה להיות חסכונית, נוחה לגינון ולתפעול. 
  • חשבו על הצרכים שלכם – כשבונים בית יש לחשוב על ההווה אך גם על העתיד. צרו פינות ישיבה ופינוק לילדים מתבגרים, צרו גינת שעשועים לילדים הקטנים וחשבו על הפינוק שלכם גם. בסופו של דבר הגינה צריכה לשרת את כל בני הבית ויש לחשוב על כל אלמנט שיהפוך את השהות בה לנעימה יותר. 

לסיכום, כשמעצבים את הבית לא שוכחים את החוץ והופכים את החצר להמשך חיצוני של הבית, כזה שישרת את כל צרכי בני הבית במשך שנים רבות. 

אז מה היה לנו בכתבה:

"הבונים"

"הבונים" הינה חברה לבנייה קלה הפועלת כבר למעלה מ-12 שנה בתחום והובילה כבר אלפי פרויקטים מוצלחים.

הצוות שלנו מונה את המהנדסים הטובים בתחום , הפועלים החרוצים ביותר שיש להשיג בשוק ובעיקר איכות עבודה ללא פשרות.

שנכנסו לתחום הזה מטרתנו הייתה להוזיל את כל ענף הבנייה בישראל , באמצעות בנייה קלה ניתן להוזיל כמעט כל פרויקט בעקבות חסכון ענק בעלויות ובזמן המחירים לצרכן יורדים באופן אוטומטי ואיכות המוצר אינה נפגעת ואפילו משתפרת.

אנו שמחים לשרת אתכם בנאמנות כבר 12+ שנים ומקווים להמשיך ולשנות את תחום הבנייה בישראל כך שיהיה נגיש לכולם.

שיטת בנייה חדשנית ! חסכון ענק בעלויות !

יועצי נדל"ן
נקודות חשובות כשפונים ליועצי נדלן

יועצי נדל"ן ממלאים תפקיד חיוני בשוק הנדל"ן, ומציעים תובנות חשובות, מומחיות והכוונה לאנשים ולעסקים המעוניינים לקנות, למכור או להשקיע בנדל"ן. בין אם אתם רוכשי דירה בפעם הראשונה, משקיעים ותיקים או יזמים המבקשים ייעוץ אסטרטגי, פנייה ליועצי נדל"ן יכולה לספק לכם את התמיכה והידע הנדרשים כדי לנווט בעולם המורכב של עסקאות נדל"ן. כאשר פונים ליועצי נדל"ן, יש לקחת בחשבון מספר נקודות חשובות כדי להבטיח שותפות פורייה ומוצלחת.

קבלן איטום גגות
מתי הכי נכון לעשות איטום גגות?

איטום גגות הוא משימת תחזוקה חיונית שעוזרת להגן על הרכוש שלך מפני נזקי מים, נזילות ובעיות מבניות. לדעת מתי הזמן הטוב ביותר לבצע איטום גגות, תוכל להבטיח שהעבודה תתבצע ביעילות ושהגג שלך יישאר במצב מעולה לאורך שנים. בין אם אתם שוקלים איטום גג חדש או איטום מחדש של גג קיים, לתזמון יש תפקיד מרכזי בהצלחת תהליך האיטום.

בריכה
בריכה בבניה קלה – המדריך המלא

בניית בריכה בגינה שלך יכולה להיות הגשמת חלום, אבל זה גם יכול להיות מאמץ יקר. עם זאת, עם חומרי בנייה קלים, אתה יכול ליצור בריכה יפה ופונקציונלית בשבריר מהעלות. במדריך זה נחקור את תהליך בניית בריכה בעלות נמוכה באמצעות חומרים קלים כגון עץ.

שער
7 הגורמים המובילים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת שערים חשמליים

כשמדובר בשיפור האבטחה והנוחות של הנכס שלך, שערים חשמליים הם בחירה פופולרית. עם מגוון אפשרויות הקיימות בשוק, חיוני לקחת בחשבון מספר גורמים לפני קבלת החלטה. להלן 7 הגורמים המובילים שיש לקחת בחשבון בבחירת שערים חשמליים: